روش ساخت ایمیل در یاهو :

 

برای ساختن ایمیل در سایت یاهو ابتدا از طریق لینک زیر وارد سایت شوید :

www.mail.yahoo.com

سپس صفحه ای را مشابه تصویر موجود در فایل مشاهده خواهید کرد .

حال بر روی این دکمه کلیک کنید :

Sign Up

سپس بر روی این دکمه کلیک کنید :

Sign Up for Yahoo! Mail

حال به صفحه ثبت نام وارد شده اید و باید اطلاعات خودتان و تعیین یک آدرس ایمیل برای خودتان را انجام دهید :

در محل اول شناسه ای را وارد نمایید که این شناسه را قرار است به دوستان خود بدهید مثلا نام و فامیلتان یا اول نام یا فامیلتان و یا یک نام مستعار. البته عدد هم می تواند باشد بشرطی که کارکتر اول نباشد.پیشنهاد می شود شناسه کاملا مختصر باشد تا دوستانتان و کسانی که با شما مکاتبه دارند آنرا براحتی بخاطر بسپارند و فراموش نکنند .

در محل دوم و سوم یک رمز که باید حداقل 6 کارکتر باشد . این رمز می توان مخلوطی از حروف و ارقام باشد که هر دو قسمت باید دارای رمزی یکسان باشد . این رمز را بخاطر داشته باشیدیا در جایی یادداشت کنید .

توجه کنید که رمز خود را از ترکیبی از حروف و اعداد و علایم قرار دهید زیرا نفوذ به آن را برای سارقین اینترنتی مشکل میکند .

در قسمت چهارم یکی از سوالات را انتخاب و در قسمت پنجم به آن پاسخ بدهید. این سوال و جواب را نیز بخاطر داشته باشید زیرا اگر بعدا نیازی به تغییر مشخصات فردی خود داشتید باید به این سوال مجددا پاسخ گویید .

در ردیف ششم بترتیب از سمت چپ ماه و روز و سال تولد خود را برحسب سال میلادی وارد کنید .

کاری به ردیف هفتم نداشته باشید .

در قسمت هشتم و نهم نام و فامیل خود را وارد نمایید که می تواند نام واقعی شمایا نامی مستعار باشد .

مراحل بعد بترتیب زبان انتخابی شماست که باید بدون تغییر بماند و در قسمت کد پستی عدد 12345  را وارد نمایید(یا یک عدد پنج رقمی) و در قسمت جنسیت (Gender) اگرمرد هستید MALE و اگر زن هستید  FEMALE  را انتخاب نمایید.

در بخش بعد صنعتی را که درآن مشغول کار هستید انتخاب کنید و در زیر آن عنوان خود را در صنعت انتخابیتان انتخاب کنید.و در بخش زیر آن یکی از خصوصیات را انتخاب کنید .

اگر در کادر  People search listing  علامت بزنید افراد با جستجوی اسم شما می توانند شناسه شما را پیدا کنند .انتخاب این قسمت بستگی به نظر خود شما دارد.

اگر قسمت قبل را انتخاب کرده اید در 12 کادر زیر مواردی را که تمایل دارید سایت یاهو برایتان مقالات یا تبلیغات بفرستد را به دلخواه انتخاب نمایید.

در کادر رنگی این قسمت کلمه ای را که بصورت مواج نوشته شده در قسمت مربوطه بنویسید .

و نهایتا کلید  Submit This Form  را کلیک کنید .اگر همه موارد قبل صحیح باشد ثبت نام شما با موفقیت به پایان رسیده است در غیر اینصورت موارد اشتباه با رنگ قرمز ظاهر می شوند که باید آنرا اطلاح نمایید.

اگر ثبت نام با موفقیت همراه بود می توانید از این به بعد در بعد از ظاهر شده شکل اول این درس در قسمت سمت راست ابتدا شناسه و سپس پسورد خود را وارد کنید و کلید SIGN IN  را کلیک کنید تا وارد صندوق پستی خود شوید .